Кафедру засновано в 1965 році. У цьому ж році було здійснено перший випуск фахівців за спеціальністю “Технологія пластичних мас та синтетичного каучуку” та відкрита спеціальність “Технологія переробки пластмас”. При кафедрі був створений науково-дослідний сектор і підрозділ проблемної лабораторії з синтезу термотривких гетероциклічних полімерів, модифікації полімерів, розвивається напрямок переробки пластмас.

 

 

З 1992 року кафедра акредитована за вищим 4 рівнем фахової підготовки і одержала право випуску фахівців середньої і вищої кваліфікацій (бакалавр, спеціаліст, магістр) зі спеціальності "Хімічні технології та інженерія" за двома спеціалізаціями:

 

  1. “Хімічні технології високомолекулярних сполук” з можливими напрямками – хімічна технологія пластмас; хімічна технологія синтетичного каучуку; технологія лаків та фарб; технологія біомедполімерів.
  2. “Хімічні технології переробки полімерних та композиційних матеріалів” з можливими напрямками – технологія переробки пластмас; технологія формування виробів з еластомерів; технологія полімерних плівкових, клейових матеріалів та покрить; технологія формування полімерних імплантатів та полімерних лікарських форм; основи конструювання пластмасових виробів та оснащення; контроль та сертифікація полімерної продукції і пластмасових виробів.

 

На даний час на кафедрі працюють 3 професори, 7 доцентів, 2 старших наукових та 4 наукових співробітники, 6 працівників навчально-допоміжного персоналу.

 

Здійснюється підготовка кандидатів і докторів технічних і хімічних наук за двома спеціальностями:

 

05.17.06 – Технологія полімерних та композиційних матеріалів;

02.00.06 – Хімія високомолекулярних сполук.

 

За цими спеціальностями дисертаційну роботу виконують 7 аспірантів та 1 докторант.

 

Із метою практичної підготовки студентів здійснюється навчання в лабораторіях кафедри, які поділені за циклами: хіміко-технологічний; механіко-технічний; фізико-хімічний; техніки переробки пластмас і еластомерів; лабораторія сертифікації полімерних матеріалів.

 

Студенти кафедри мають можливість навчання у Люблінській і Вроцлавській політехніках (Польща) за програмою подвійного диплому (отримавши диплом європейського зразка) та за програмою обміну, а також за програмою Ерасмус+ у Польщі та Словаччині.

За весь період існування КАФЕДРА ХТПП неодноразово займала призові місця за значні наукові досягнення за підсумками року серед кафедр НУ "Львівська політехніка"!